Ceny za pronájem bytů Ostrava

V celé republice dochází k markantnímu poklesu bytových nájmů. I když se původně předvídalo, že v Ostravě žádná sleva nebude, nakonec šel pronájem bytů v Ostravě dolů ve druhém kvartálu až o 3%. Doposud se pronájmy bytů v Ostravě držely oproti pronájmům bytů jinde v České republice celkem vysoko, ale nakonec i zde došlo k celkem výraznému poklesu nájmu. Současný trend je proto pro zájemce o pronájem bytu velmi pozitivní. Zájem o pronájmy bytů také všeobecně v dnešní době stoupá.
 


 

Pronájem bytů Ostrava

Největší zájem o pronájem byl o byty v cihlových domech ve čtvrtích Moravská Ostrava, Ostrava – Poruba a Ostrava – Hrabůvka. Zde se proto ceny za metr čtvereční nabízely celkem vysoko. Všeobecně nejdražší ostravskou lokalitou je Moravská Ostrava, kde se pronájem zařízeného bytu pohybuje okolo 140 korun za metr čtvereční. Nezařízený byt si tu pak můžete pronajmout od 80 korun za metr čtvereční. I přes tuto celkem vysokou cenu je o tyto byty velký zájem. Při hledání pronájmu bytu v této lokalitě proto dlouho neotálejte, reagujte co nejrychleji, protože vám jinak hrozí, že vám nějaký pěkný byt proklouzne mezi prsty.
 
Pronájem bytů v Ostravě – Porubě je nabízeno již za 55 korun za metr čtvereční a pronájem bytů v centru Ostravy pak za 75 korun za metr čtvereční. Nejmenší zájem o pronájem bytu je o lokalitách Vítkovice, Svinov a Hulváky. A ti i přesto, že se zde ceny za pronájem bytu drží celkem nízko. Byty se v těchto lokalitách pronajímají za cenu pohybující se mezi 50 – 70 korunami za metr čtvereční. Větší byty (2+1,3+1), které jsou v Ostravě celkem žádané, se obvykle pronajímají za 100 – 110 korun za metr čtvereční.
 

Prognóza pronájmu bytů v Ostravě

Díky současné ekonomické situaci pronájem bytů Ostrava doslova vzkvétá. Vzhledem ke stávající hospodářské situaci můžeme předpokládat, že se tento trend v budoucnu příliš nezmění. Ceny za pronájem budou stále klesat a počet bytů nabízených k pronájmu se bude zvyšovat. Jelikož se opětně zvýší položky spojené s užíváním bytu (náklady na bydlení, energii, daně apod.), větší zájem bude proto spíše o menší byty.

Doporučiť inzerát

Email Agent