Garáž – ochránce vašeho motorového vozidla

Garáž vznikla za účelem úschovy, ochrany, ale také i drobné údržby motorového vozidla. Takovou garáž by měl mít každý vlastník motorového vozidla a rodinného domu, tedy pokud chce, aby mu jeho auto dlouho vydrželo. Garáže mohou být postaveny i v komplexech a i ve městě je můžete nalézt jako součást moderního bydlení. O těch se však dnes bavit nebudeme. Rádi bychom vám pomohli rozhodnout se při výběru své garáže.
 

 


 
Při pořizování své garáže je nutné porovnat celou řadu důležitých aspektů, kde by garáž měla stát, zda bude součástí vašeho obydlí, jestli chcete garáž využívat i k jiným účelům a podobně. Velice důležitým faktorem je samozřejmě také skutečnost, kolik financí do výstavby garáže chcete investovat. Chcete mít garáž? Na výběr máte hned z několika typů, jen na vás však je, která bude pro vás tou nejlepší. Na výběr však máte z přístřešku, vystavěné garáže, dřevěné garáže anebo plechové garáže.
 

Přístřešek

Přístřešek se může jevit jako velice zajímavé řešení, může být vyroben z různých materiálů a může vyjít celkem levně. Velkou výhodou přístřešku je volný přístup vzduchu, který zabrání hromadění výfukových plynů a zápachu z motorového oleje. Přístřešek také auto ochrání před sluncem a deštěm, bohužel s mrazem, větrem a kroupami to není zas až tak ideální. Ideální ochrana zde není ani před zloději.
 

Vystavěná garáž

Vystavěná garáž může být součástí domu anebo může být vystavěna samostatně. Takováto garáž je i dost slušnou dílnou, bohužel je zde také mnoho ale. Tento typ garáže rozhodně potřebuje stavební povolení, má možná nejdelší životnost, ale je tako mnohonásobně dražší, než všechny typy garáží, a také je ze všech typů garáží nejméně prodyšná.
 

Plechová garáž

Plechová garáž je díky moderní úpravě plechu opět velice oblíbenou variantou. Pro tuto garáž mluví i skutečnost, že do velikosti 25 metrů čtverečních nepotřebujete na její výstavbu žádné stavební povolení, dále také její montáž není nikterak složitá. K realizaci potřebujete pouze několik betonových patek, o to ostatní se již postará daná firma, u které jste si plechovou garáž objednali. Dobrá je i její životnost a hlavně cena, protože je ze všech druhů garáží tou nejlevnější variantou.
 

Dřevěná garáž

Dřevěná garáž představuje klasiku a možná i zlatou střední cestu, kdy je vozidlo chráněno přístřeškem, před mrazem, deštěm, sluncem i větrem, poskytuje zároveň i celkem dostatečnou prodyšnost a ochranu před zloději, ani pořizovací cena není zas až tak šílená. Bohužel péče o dřevěnou garáž je celkem náročná a i přesto její životnost není vysoká.

Doporučiť inzerát

Email Agent