Pilové pásy a pásové pily: využití v praxi

Pásové pily jsou stroji, které se dnes využívají v mnoha odvětvích průmyslu, vyskytují se však také v malých dílnách a pracují s nimi také kutilové, kteří si rádi vyrábějí vlastní nábytek či různé doplňky do domácnosti a na dům. Ať už jsou pásové pily používány kdekoliv, vždy je důležité, aby v nich byl přítomen kvalitní a odpovídající pilový pás.

 


 

Pilový pás na kov

Pásové pily pro strojírenství a dílenské provozy

Jako typický příklad toho, kde lze využít pásovou pilu, je možné zvolit obory, kde se pracuje s kovy. Právě na řezání kovů jsou totiž pásové pily přednostně určeny. Nalezneme je tudíž v dílnách zámečníků, elektrikářů, truhlářů či automechaniků. Nacházejí se samozřejmě i velkých strojních podnicích, kde se kovy opracovávají a následně využívají na stavbách či při kompletaci různých druhů strojů, vozidel apod. Kromě kovů však lze pásové pily použít také pro provádění řezů na mnoha dalších tvrdých materiálech, zejména dřevěných či plastových. V tomto případě je ale nutné mít v pásových pilách nainstalovány vhodné pilové pásy. Některé druhy pilových pásů jsou vhodné speciálně na dřevo, jiné nesou přímo označení pilové pásy na kov.

 

Pásové pily pro domácí kutily

Pásové pily lze v neposlední řadě využívat také pro soukromé účely. Kutilové, kteří staví či rekonstruují dům, případně vylepšují jeho vzhled, mohou rovněž ocenit přítomnost pásové pily, která jim výrazně usnadní práci s kovy a dalšími podobně tvrdými předměty. V tomto případě se obvykle nepoužívají robustní automatické pásové pily, které lze vidět ve strojním průmyslu a větších dílnách, ale spíše ruční pásové pily, které jsou skladnějšími a hlavně levnějšími variantami. I malé ruční pásové pily však při správném zacházení dokáží provádět kvalitní, přesné a hladké řezy, což se od nich ostatně očekává.

Doporučiť inzerát

Email Agent