Proč se můj byt neprodává?

Prodej bytu není otázkou jednoho dne, ale díky správnému postupu při prodeji lze prodej výrazně zefektivnit. Rychlost prodeje bytu záleží na mnoha faktorech. O určité byty je na trhu zájem větší a jejich prodejní doba je relativně krátká, a naopak jsou i byty, které prostě čekají na toho pravého kupujícího a poptávka po nich je snížen. Při prodeji bytu je důležité mít informace o situaci na realitním trhu a zejména stanovit reálnou cenu za svůj byt.
 


 
 

Nejste pokusný králík

Nedělejte z prodeje svého bytu test trhu! Špatně stanovená cena je nejhorší chybou jaké se můžete dopustit. Před prodejem je třeba informovat, jak se podobné byty v dané lokalitě prodávají. Ujasněte si rozdíl v inzerované ceně oproti ceně, za kterou se byt skutečně prodal. Cenu ovlivňuje mnoho faktorů. Napr.cenu bytu určuje zejména lokalita, výměra, patro, existence balkonu, technický stav bytu a bytovky. Pokud je v úvodu prodeje stanovena vysoká cena, je jen velmi málo pravděpodobné, že se byt prodá podle představ prodávajícího. Stává se z něj „ležák“. Je statisticky prokázáno, že nejefektivněji se byt prodává v prvních týdnech inzerování. Pokud se byt nabízí více než měsíc, šance na prodej se postupně snižuje, byt se stává „okoukaný“ a potenciální kupující ztrácí zájem takový byt zejména z důvodu předpokládaných vad.
 
Tip: Prohlédněte si přehlednou nabídku nemovitosti na reality ostrava.eu. Pokud hledáte výrazy jako domy Ostrava nebo byty Ostrava.
 

Chybný marketing

Existují však i další důvody nízkého zájmu o byt. Velkou skupinu takových důvodů lze charakterizovat jako chybný marketing. Může jít o chybu v inzertním médiu. Často se byt prezentuje nekvalitními fotkami nebo malým počtem fotek. Prodávající často podceňují význam přípravy na prodej. Nemělo by být nic neobvyklého upravit stěny bytu, provést nejnutnější opravy, uvolnit prostor interiéru vyklizením různých zbytečností a pod. Doporučujeme interiér bytu vymalovat neutrální barvou, pokud možno ne bílou nebo tmavou. Snažte se vytvořit dojem prostornosti, vzdušnosti, světlosti, tepla a vyčarujte příjemnou atmosféru. Špatný první dojem nikdy nevezmete zpět. Pokud již přijde zájemce prohlédnout si Váš dům nebo byt, Uvítejte ho v čistém a uklizené prostředí bez běžícího televizoru. Pokud nemá zájem, zeptejte se na skutečné důvody jeho nezájmu. Přílišná pohostinnost během obhlídky může spíše uškodit, obdobně jako volně pobíhající zvířata.
 

Nemějte „zlaté oči“

Prodej bytu spolehlivě sabotují nereálné očekávání prodávajícího, zejména podmínění prodeje nákupem jineho bytu nebo příliš dlouhý čas uvolnění bytu. V některých případech až 80 procent kupujících ztratí zájem o byt, pokud nelze nákup financovat prostřednictvím hypotéky.
 
A na závěr – oprostit se a neemotívne se podívejte na vlastní byt očima kupujícího. Pokud je to pro Vás těžké, požádejte o takový pohled nás. Získáte více jak tyto dobré rady!

Doporučiť inzerát

Email Agent