Developerský projekt Nákladové nádraží Žižkov ohrožen

Developerský projekt Nákladové nádraží Žižkov ohrožen
 
[AdSense-A]
 
Společnost Discovery Group plánuje na Nákladovém nádraží na Žižkově postavit developerský projekt Nákladové nádraží Žižkov, jehož součástí budou také byty, kanceláře a četná parkovací místa. Celá výstavba má přijít na 6,75 miliardy korun a zabrat prozatím 140 000 metrů čtverečních. V těsné blízkosti pak mají v plánu stavět i další dvě firmy – Žižkov Station Development (vlastníkem jsou České dráhy) a Sekyra Group.
 
[AdSense-A]
 
Podle mluvčího Prahy 3 Stanislava Kněnického se radnice rozhodla podat na magistrát žalobu, jejíž cílem bude zrušit povolení stavby centra v severní části Nákladového nádraží. Žalobě už v září r. 2012 předcházelo podání odvolání radnice proti územnímu rozhodnutí, které vydal stavební úřad Prahy 3. Odvolání však bylo 15. listopadu 2013 odborem výstavby a územního plánování zamítnuto.
 
[AdSense-A]
 
Radnice má ale stále vůči plánované výstavbě multifunkčního centra „revitalizace Nákladového nádraží Žižkov„ zásadní výhrady. Celý projekt považuje za naddimenzovaný a vlastní umístění centra za zcela nevhodné. Centrum by totiž mělo vyrůst v těsné blízkosti památkově chráněné budovy nádraží.
 
[AdSense-A]
 
Podle Strany zelených se navíc postavením projektu Nákladového nádraží Žižkov-sever zničí jedinečný biotop, ve kterém se v současnosti nachází na 30 chráněných druhů rostlin a živočichů.

Žalobu je nutné podat ze zákona do 60 dnů od vydání rozhodnutí. Lhůta pro podání žaloby tedy vyprší 25. ledna 2014.

Doporučiť inzerát

Email Agent