Jak na pronájem bytu s realitní kanceláří

Začínáte s pronájmem bytu? Jak na pronájem bytu s realitní kanceláří? Na co si dát pozor? Jak nenaletět? Pronájem bytu s využitím služeb realitní kanceláře je velmi výhodný zejména pro začátečníky v podnikání s nemovitostmi. Kvalitní realitní kancelář má již vybudovanou síť spolehlivých klientů a dokáže vám tak nalézt vhodné nájemníky velmi rychle. Někdy doslova během několika dnů. Podle čeho však realitní kancelář vybírat? Jak si vybrat tu pravou? Ideálně podle zkušeností známých či přátel. To však samozřejmě není vždycky možné. Poté již nezbývá než dát na osobní dojem. Přesto i tady existuje řada tipů a rad, jak si vybrat zkušeného a spolehlivého realitního agenta. Jaké to jsou?
 


 
Seriózní makléř by měl vše potřebné zařídit sám doslov od A do Z. Přijde si prohlédnout byt, posoudí jej, nafotí, doporučí vám cenu za pronájem, využije své osobní databáze možných uchazečů a zařadí jej do nabídky realitní kanceláře. Provize za takové služby se zpravidla pohybuje kolem jedno či dvou měsíčních nájmů a měla by zahrnovat také vypracování kvalitní nájemní smlouvy zkušeným advokátem. Jak by taková smlouva měla vypadat? Co by měla rozhodně obsahovat?
 
Pronájem a nájemní smlouva

Nájemní smlouva je základním dokumentem, kterým se řídí jakýkoliv pronájem nemovitosti. Měla by být uzavírána vždy na dobu určitou, typicky na jeden či dva roky, a měla by obsahovat přesný popis bytu včetně příslušenství a rozsahu užívání, způsob výpočtu ceny za pronájem a služby spojené s užíváním bytu, způsob jejich platby, zákaz či povolení domácích zvířat, zákaz či povolení podnikání v bytě, pojištění odpovědnosti, vratnou kauci, zpravidla ve výši jednoho až tří nájmů, a další práva a povinnosti obou stran.

Doporučiť inzerát

Email Agent