Jak vymalovat dětský pokoj nebo třeba ložnici

Určitě jsme se již setkali s případem, kdy jsme chtěli trochu oživit interiér našeho bytu a neměli jsme najednou žádnou fantazii ani představu o tom, jakými barvami bychom měli vymalovat třeba dětský pokoj nebo ložnici. Můžeme si vybrat z široké palety barev, které nám trh nabízí, ale můžeme si také nechat správný odstín namíchat. Budeme mít pak originální malbu na svých stěnách.

Příprava je důležitá

Každá stěna se musí před malováním dobře připravit, aby malba byla dokonalá. Je třeba odstranit starý nátěr a vyhladit nedokonalosti. Jen tak může být výsledek malování dokonalý. Proto bychom měli celkové přípravě před malováním věnovat náležitou pozornost.

Malování dětského pokoje

Malování dětského pokoje je někdy i zábav, ale musíme přistupovat k barevnému řešení dětského pokoje zodpovědně. Konec konců, dítě tráví většinu času v místnosti, baví se, učí se a relaxuje. Psychoemocionální vnímání dítěte a dokonce i jeho nálada závisí také na barvě malovaných stěn. Dnes také můžeme vymalovat pokoj v různém odstínu a jako doplnění a oživení stěn můžeme použít dokonalé tapety. Pokud malujeme pokoj pro holčičku,vhodné jsou pastelové odstíny růžové, béžové, broskvové barvy. Pro chlapce jsou vhodné klasické barvy modrá, zelená a bílá.

Pokud je dítě aktivní a má také koníčky, můžeme zvolit barevné odstíny, jako je žlutá, pistáciová, modrá, fialová. Barva stěn musí samozřejmě být v souladu s podlahou a nábytkem. Při výběru vhodné barvy do dětského pokoje se musíme řídit i zdravotní nezávadností, protože bezpečnost je hlavním kritériem pro výběr barev. Rozhodně nevhodné jsou barvy, které mají složení syntetických rozpouštědel.

Barvy vhodné pro ložnici

Místem, kde lidé tráví téměř polovinu svého života, je ložnice, protože spánek je naší nedílnou součástí. Proto je velmi důležité jej uspořádat pokoj tak, aby jsme se v ložnici cítili pohodlně a příjemně. To platí i vhodných barvách na stěnách.

Vhodné jsou světlé pastelové odstíny. Mléčná, krémová, béžová, tlumená šeřík, růžové, zelené a modré barvy vypadají velmi klidně. Kombinace s nasycenými odstíny získáme živější kontrastnější výsledek. Studené jemné odstíny jako je mořská zelená, originální pistácie, tajemný azurový nebo jemný odstín levandule je vhodný pro ložnici obrácenou ke slunné straně. Tyto barvy mají „osvěžující“ vlastnost, což přispívá ke zlepšení nálady. Teplé barvy naplní ložnici světlem, můžeme použít zlatožlutou, terakotovou, broskvovou, bylinkovou nebo granátovou.

Malířská firma

Pokud si na malování svého bytu netroufneme, můžeme požádat o pomoc odborníky. malířských firem je na trhu dostatek a tak si můžeme vybrat nejen podle délky působnosti na trhu nebo podle referencí zákazníků, kteří využili služeb námi vybrané firmy již před námi. Disponují moderním náčiním, mají přehled o moderních trendech v oblasti malování interiérů a také nám odborně poradí s výběrem vhodného odstínu a typu barvy.

Doporučiť inzerát

Email Agent