Koberce zase jako nové

Koberce jsou důležitý doplněk našich domovů, dávají našemu interiéru nádech a osobitost. Jejich údržba není složitá, ale musíme dbát na správný pracovní postup při čištění, jinak by se mohlo stát, že koberec nenávratně znehodnotíme.
Bezchybný vzhled si jistě zaslouží každý koberec, který máme doma. Občas se může stát nehoda v podobě skvrny na koberci, se kterou si nevíme rady a občas je také nutné koberec vyčistit. Proto je nejlepším řešením obrátit se na profesionální firmu, která nám jistě velmi ráda pomůže.

Klasické vysávání nestačí

Mnozí z nás si myslí, že když vysajeme koberec z nečistot a drobků, bude to stačit. Vysavač je sice skvělý pomocník, ale na generální úklid to bohužel nestačí. Hloubkové čištění koberců by se mělo provádět zhruba 3x do roka, abychom koberec zbavili virů a mikroorganismů, které se za celou tu dobu v koberci nasbírají. Takže bychom určitě měli takové hloubkové čištění našemu koberci dopřát. Máme na výběr suchou metodu čištění koberce nebo mokrou extrakční metodu čištění. Obě se dají dobře použít nejen v domácnostech, ale i v kancelářích, chodbách hotelů a podobně.

Suchá metoda

Tato metoda se používá například v místnostech. Které jsou hodně frekventované a tudíž zde mokré čištění možné není. Existují různé přípravky na bázi suché pěny, které mají absorpční schopnost vtáhnout veškeré nečistoty z koberce. Tato varianta čištění je šetrná k vláknům koberce a silně znečištěný koberec můžeme takto čistit opakovaně. Odborné firmy disponují nejen speciálními stroji na čištění, ale také kvalitními čistícími přípravky. Po Aplikaci takového přípravku pak stačí koberec dobře vyluxovat.Po takovém čištění lze koberec ihned používat.

Mokrá metoda čištění

Oproti suchému čištění je mokrá varianta vhodná pro celoplošné čištění a pro místnosti, které nemusejí být používány hned. Toto čištění je velmi účinné a jde do hloubky. Odstraní veškeré nečistoty a koberec je pak dokonale čistý. Musíme ale dát velký pozor na přemokření a na spodní podklad pod kobercem. Dřevěná podlaha se moc ráda nemá s vodou a tak by mohlo v tomhle případě dojít k hnilobě nebo zatuchnutí a to není předmětem kvalitního čištění.

Koberec je opět jako nový

Veškeré čištění koberců je velmi účinné a určitě stojí za to. Koberec je pak opět jako nový a hlavně čistý. Po každodenním používání si to jistě zaslouží. Navíc se koberce musejí čistit už z důvodu hygienického, kdy se v něm usazují nečistoty a mikroorganismy, které jsou pak živnou půdou pro bakterie. Čištění a dokonalá údržba koberců pak samotné koberce oživí, vlákna povznesou a barvy rozzáří. Takové čištění můžeme sice provést i sami, ale určitě nedisponujeme moderní a výkonnou mechanizací, která dokonale koberec nejen vysaje, ale i vyčistí. Proto je jistě dobrým řešením, zvolit si profesionální služby odborné firmy.

Doporučiť inzerát

Email Agent