Malujeme tedy zdokonalujeme

Pokud máme pocit, že by si náš byt po letech zasloužil nový kabát v podobě nově vymalovaných stěn, měli bychom zapracovat na změně. Malování nemusí být zase tak strašné, jak si mnozí představují a už vůbec ne, pokud si na to všechno objednáme profesionální malířskou firmu.

Správná příprava

Malování stěn musí být provedeno velmi zodpovědně. Jakákoliv barva, ať už na bázi vody nebo akrylu, má schopnost zvýraznit a zdůraznit všechny vlastnosti povrchu, včetně vad. Proto není v žádném případě vhodné podceňování významu přípravné fáze. Totéž platí pro samotný proces malování, práce musí být prováděna opatrně, aby na stěně nebyly žádné skvrny ani šmouhy. Pouze v tomto případě budeme spokojeni s konečným výsledkem.
Před každou výmalbou musíme stěny dobře připravit. Je třeba odstranit všechny nedokonalosti a nerovnosti, které se za ta léta objevily. Jde zejména o praskliny, díry a také nesmíme zapomenout na starý nátěr.

Správný odstín

Obývací pokoje jsou obvykle dostatečně velké, což umožňuje použití více barev. V poslední době je populární původní technika, která je hladkým přechodem barev podél svislé roviny. Blíže k podlaze by měly být vybrány tmavé odstíny, zatímco na stropě by měl být odstín jasnější a klidnější. Výmalba v kuchyni zahrnuje použití různých barevných tónů. Nejčastěji však návrháři doporučují věnovat pozornost klidným odstínům, například pastelovým, zelenkavým, modrým barvám. Pokud máme rádi moderní módní řešení, můžeme si svou kuchyni vymalovat v jasných a kontrastních barvách. Opět bychom neměli být příliš horliví, protože stěny by měly vyvolat pocit útulnosti a pohodlí. Výsledný výsledek závisí nejen na kvalitě základní úpravy stěny, ale také na dalších faktorech, včetně výběru barvy. V závislosti na účelu místnosti si můžeme vybrat různé druhy barev pro tu určitou místnost.

Latexová emulzní barva je ideální pro vnitřní interiér bytu. Mezi výhodami je třeba poznamenat nejvyšší úroveň šetrnosti k životnímu prostředí, stejně jako nepřítomnost škodlivých a toxických látek. Barva je naprosto bezpečná pro zdraví dětí i dospělých, takže ji můžeme s klidným svědomím natřít i v dětském pokoji. Při nátěru nevyvolává nepříjemné pachy. Doporučuje se pracovat s válečkem nebo štětkou různých velikostí, abychom si tak usnadnili práci v těžko dostupných místech, kde je potřeba i teleskopická rukojeť.

Aby se zabránilo vzniku skvrn, není nutné aplikovat několik vrstev na zeď najednou, ale můžeme použít silnou vrstvu barvy pouze jednou. Nepoužívejme ani zředěný materiál. V poslední fázi malování by se mělo pohybovat štětcem směrem nahoru. Pro malování velké plochy je nutné jej rozdělit do několika částí. Pokud jsou rohy, švy nebo pásy, bude toto rozdělení ploch optimální.

Metoda malování povrchu stěny má stále mnoho výhod, které moderní zákazníci dokážou vyhodnotit. Patří mezi ně zejména:

  • schopnost obnovit stěny, které již byly natřeny
  • jde o nejlevnější metodu v řadě renovací
  • znečištění je snadno odstranitelné
  • široká barevná škála barev umožňující volbu pro jakýkoliv interiér
  • Doporučiť inzerát

    Email Agent