Ostrava

Ostrava je výjimečné město a to hned z několika důvodů. Má zajímavou lokaci, neboť leží na soutoku řek Odry, Opavy, Ostravice a Lučiny, rovněž je třetím největším městem v České republice a také jedním z nejdůležitějších středisek černouhelné pánve. I přesto, že mnozí Ostravu jako takovou považují pouze za hornické město a představují si šedivé město plné mouru a uhlí, Ostrava může nabídnout nejenom mnohé památky, které jsou převážně technického zaměření, ale také krásnou přírodu.

Okolí města Ostrava je snadno dostupné například na kole, na kterém můžete podniknout i delší výlety na vzdálenější a zajímavější místa. Abyste ale dovolenou mohli strávit opravdu takto aktivně, budete nutně potřebovat v Ostravě ubytování. Vybrat si můžete samozřejmě mezi různými hotely, penziony a soukromými apartmány, přičemž výhodou jsou určitě taková ubytování, která nabízejí wellness, abyste se po výletě mohli náležitě zrelaxovat. Takové pohodlí nabízí například čtyřhvězdičkový hotel Jan Maria, Imperial hotel Ostrava či Park Inn by Radisson Ostrava.

Kam na vyjížďku

Nádherná projížďka v okolí Ostravy vás čeká například v Polanském lese, který je národním parkem, a který potom navazuje na Polanskou nivu. Pro zdatné cyklisty je potom možnost navázat na přírodní rezervaci Poodří a klidně svou vyjížďku zakončit až v obci Pohoř, která nabízí rozhlednu. Hezkých panoramat se ale dočkáte i na sever od Ostravy, kde jsou mnohé rybníky.

V případě, že nejste takový sportovec, ale spíše rekreační cyklista, využijte nespočtu cyklostezek, které se nacházejí přímo ve městě. Po nich lze projet v podstatě celou Ostravu a poznat ji tak trochu z jiného úhlu. Po trase W se dostanete třeba do blízkosti haldy Emy, která představuje jeden z top 10 míst, která byste neměli v Ostravě vynechat. Po její prohlídce můžete pokračovat na druhé straně silnice do zoologické zahrady Ostrava. Ubytování v Ostravě je důležitým bodem pro všechny cyklisty, kteří si chtějí užít aktivní dovolenou v tomto městě.

Doporučiť inzerát

Email Agent