Práce v jiném městě znamená stěhování

Ano. V dnešní době se stává celkem často, že z důvodu změny zaměstnání se musíme zkrátka přestěhovat do jiného města, kraje nebo dokonce i jiného státu. Vyžaduje si to tak dnešní doba a není to nic neobyčejného. Stěhovat se jinam nemusíme ale jen proto, že jsme změnili pracovní místo. Může to být také náš životní partner, za kterým chceme jít, rodinné důvody nebo jiné důvody a těch je mnohdy opravdu hodně. Abychom vše přežili a neměli z toho strach, musíme si vše dobře naplánovat a mít o všem přehled. Jen tak můžeme čelit nástrahám, které na nás při stěhování čekají.

Stěhováci? Vlastními silami?

To je otázka, na kterou bychom si měli odpovědět hned na začátku. Obě dvě varianty jsou možné a obě mají své pro i proti. Jestliže se chceme odstěhovat na rychlo a bez stresu a zbytečných průtahů, jistě bychom měli zvolit spíše profesionální stěhovací firmu, která nám může mimo jiné nabídnout i stěhování na klíč. Veškerou práci můžeme tedy přenechat profíkům. Mají dostatečně velké vozy na převoz, případné potřebné doplňující náčiní, jako jsou stěhovací háky a popruhy, dostatečně proškolený pracovní tým, který nepřekvapí ani to, že bydlíme ve čtvrtém patře bez výtahu. Určitě bychom měli ale firmu upozornit na to, že mezi zabaleným majetkem je i velmi cenná sbírka obrazů a že máme starožitný nábytek, který se nedá opravit. Firmy jsou ve většině případů dobře pojištěny právě pro případy, že by se stala při přepravě nehoda a naše věci či cenná sbírka byly znehodnoceny nebo odcizeny.
Stěhování svépomocí přináší s sebou nejen trochu fyzické námahy, ale musíme také mít dostatečně velké auto pro náš náklad, hodně kamarádů, kteří nám se vším pomohou a v neposlední řadě i chuť a sílu se se vším tak trochu poprat. Co je možná pozitivní na stěhování svépomocí je fakt, že pokud nám přátelé pomohou, můžeme je pozvat na bezva grilování či večeři.

Začínáme balit…

S nějakým předstihem bychom měli začít balit. Stále velmi populární jsou banánové krabice, protože jsou velké a se skvělým víkem. Balit začínáme sezónní věci, které momentálně nepotřebujeme a hlavně si vše musíme dobře popsat, abychom nemuseli v novém bytě nic zbytečně dlouho a nervózně hledat. Na pomoc si můžeme také vzít různé plastové boxy, bublinkové fólie pro balení křehkých věcí a podobně.

Generální úklid

Stěhování také vlastně tak trochu představuje generální úklid. Při balení totiž najednou zjistíme, že na dne skříně objevíme dávno zapomenuté věci nebo ty, které jsme tak dlouho hledali a nemohli najít. Proto je nebudeme určitě balit mezi všechny ostatní věci a rychle se jich zbavíme. Pokud je můžeme dát na charitu, tak to udělejme. Budeme mít alespoň dobrý pocit. No a staré harampádí raději vyhoďme do sběru. Zbytečně bychom si jen přidali práci navíc tím, že zabalíme nepotřebné věci, které by se nám zase jen válely na dně skříně nebo v koutu našeho sklepa.

Plyn, elektřina,…

Velmi důležitým bodem stěhování je i fakt, že musíme odhlásit také elektřinu, plyn nebo dokonce děti ze školy a jídelny a mnoho dalších odhlašovacích procesů nás ještě čeká. Samozřejmě na druhou stranu musíme vše v novém bydlišti přihlásit.

Doporučiť inzerát

Email Agent