Při rekonstrukci bytového jádra buďte obezřetní

Kompletní rekonstrukce bytu je časově a finančně náročný proces. Než se do rekonstrukce bytového jádra vůbec pustíte, měli byste si uvědomit, zda výsledek bude mít efekt a smysl. Bydlení by mělo vyhovovat vašim požadavkům a nestačí pouze vynaložit větší sumu peněz. Je potřeba vybrat i kvalitní firmu, která rekonstrukci provede, sehnat kvalitní materiály a podobně. V dnešním článku se na rekonstrukci bytu podíváme podrobněji.
 
[AdSense-A]
 
Máte-li starší byt a rozhodli jste se pro kompletní rekonstrukci, nejprve si najděte náhradní bydlení, díky čemuž proběhne rekonstrukce rychleji. Jestliže starý byt určený k rekonstrukci budete teprve kupovat, nejprve si vyžádejte od majitele půdorys bytu se všemi nosnými stěnami a příčkami. Tento plán předložte odborníkovi, který vám navrhne případné změny bytového jádra. Odborná rada vám nejen urychlí rekonstrukci, ale zároveň vám sníží náklady na kompletní přestavbu.
 
[AdSense-A]
 

Na co si dát pozor?

• Dřevěné stropy mohou být prohnilé.
• Dřevěné konstrukce jsou spojené se suchými stavebními procesy.
• Konstrukci musí před zásahem posoudit statik.
• Není možné libovolně bourat příčky.
• Plastová zatěsněná okna mohou při nezateplené fasádě způsobovat plíseň v interiéru.
 
[AdSense-A]
 
Jestliže má dojít k rušení příček a zásahům do konstrukce bytu, je nezbytné mít stavební povolení. Na první pohled se totiž některé příčky mohou zdát jako nenosné, ale přitom tvoří nenahraditelnou součást celého konstrukčního systému. Chcete-li předejít komplikacím, obraťte se na odbornou firmu, která má v této oblasti bohaté zkušenosti. Ať už začnete od kuchyně, koupelny či jiné místnosti, rada architekta není nikdy od věci.
 
[AdSense-A]
 
Pokud jste koupili byt, který byl postaven ve třicátých letech minulého století či dříve, před rekonstrukcí si nechte provést stavební průzkum. Tyto byty jsou totiž charakteristické dřevěnými stropy, které mají nízkou nosnost. Trámy mohou být prohnilé, což může odhalit pouze sonda.

Nová plastová okna

Spousta majitelů domů a bytů se rozhoduje pro výměnu starých oken za nová plastová okna, která mají izolační zasklení. A právě nová okna mohou způsobovat vznik plísní v interiéru, a to hlavně kvůli tomu, že není zateplená fasáda. Jestliže nedojde k zateplení fasády, plastová okna nemají smysl. Ale jakmile provedete i zateplení fasády a výměnu oken, dopřejete si perfektní tepelně-izolační vlastnosti.

Doporučiť inzerát

Email Agent