Pronájem užitkových vozidel pro naše podnikání

Přeprava užitkovými vozy zahrnuje širokou škálu využití: stěhování kanceláří a bytů, výstavbu, převoz materiálu, obchod atd. Nákup takové dodávky je však nutný pouze pokud se společnost zabývá trvalou přepravou. Jestliže je přeprava zboží ojedinělá nebo sezónní, pak je v tomto případě nejlepší řešení si užitkovou dodávku zapůjčit.

Využití užitkových dodávek

Každý majitel vlastního podniku, ať už jde o velkou společnost, obchod nebo malou výrobu, jistě používá ke svému podnikání vozidla pro komerční účely. Mnozí v tomto ohledu uvažují o pořízení vlastního vozového parku, který musí splňovat cíle společnosti. Předtím, než učiníme konečné rozhodnutí, bychom měli trochu zapřemýšlet nad tím, jak vhodné jsou tyto velké investice potřebné k nákupu automobilu?

Existují totiž různé situace, kdy je pronájem užitkového vozidla tím nejoptimálnějším řešením. Například malé firmy najednou potřebují další dodávku kvůli prudkému nárůstu počtu objednávek. Dalším docela běžným důvodem k pronájmu dodávky je náhlý výpadek našeho vlastního automobilu. Koupě nového auta v tomto případě často není nejziskovější možností.

V čem spočívají výhody pronajatých dodávek?

Za zmínku určitě stojí, že pokud si zapůjčíme dodávku a to na jakoukoliv dobu, nemusíme se jako nájemce starat o servis vozu, výměnu pneumatik z letních na zimní a naopak, nestaráme se o pojištění vozu, technický stav a podobně. Pokud se nám v době, kdy máme dodávku pronajatou, vůz porouchá, máme nárok na výměnu vozu.
Největším plusem pronájmu je jistě čas. Jeho úspora je v tomto směru velmi vítaná. Pokud totiž máme v plánu stěhování firmy nebo našeho bytu, máme možnost si objednat stěhovací firmu nebo si vše obstarat sami a to je příležitost pro pronájem dodávky. Musíme totiž také srovnat všechna pro a proti. Stěhováci nám sice vše odvezou, ale je třeba si jejich služby objednat dlouho dopředu a v případě, že jsme se rozhodli odstěhovat teď o víkendu, tyto stěhovací firmy nemusejí mít volný termín. Dalším mínusem je i to, že musíme počítat s možností, že se může stát situace, kdy nám pracovníci stěhovací firmy například nešťastnou náhodou rozbijí jídelní servis nebo odřou nábytek jen z toho důvodu, že se nevešel do auta. I takové situace se stávají. A ještě jedna věc: stěhováci po nás budou požadovat cenu za kilometr, kdežto v případě pronájmu dodávky je cena dána za počet dní.

Na co si dát pozor

Vozový park autopůjčovny by měl být plný spolehlivých a technicky prověřených vozidel. Dodávky musejí odpovídat dobrému technickému stavu pro použití na pozemních komunikacích a pokud se nám cokoliv nezdá, pokud jsou auta spíše staršího data a nemají ani potřebné vybavení. měli bychom jít určitě o dům dál. také je potřeba si před podpisem smlouvy o pronájmu vůz fyzicky zkontrolovat. I zdánlivě malá prasklinka na předním skle by nám mohla způsobit velké nepříjemnosti při vrácení vozu.

Co bude po nás autopůjčovna vyžadovat

Jako nájemce a zároveň řidič musíme mít více jak 20 let, některé půjčovny mají hranici dokonce 23 let. Musíme mít také platný řidičský průkaz a samozřejmě i občanský průkaz. Nesmíme zapomenout ani na vratnou kauci. Měli bychom se ale také ujistit, že v případě, že potřebujeme vycestovat za hranice, zda je to možné a zda je vůz pojištěn a má také dálniční známku, která by měla být součástí vybavení.

Doporučiť inzerát

Email Agent