Ratanové židle jsou elegantní a nadčasové, prostě ideální materiál pro každý útulný domov

Materiál budoucnosti. I tak by se dalo přezdívat ratanu, který obdivuje snad každý. Je lehký, je skladný, vyžaduje minimální údržbu a jeho cena jde v posledních letech také dolů, tudíž se stává mnohem dostupnějším i pro domácnosti, které mají hlouběji do kapsy. Výhod ratanového nábytku je opravdu mnoho!

Kolik existuje výhod, kvůli kterým se vyplatí dát ratanu přednost?

Nábytek z ratanu je originální a má vždy líbivý vzhled, je lehký a velice vzdušný. Kombinace s jinými materiály samozřejmě není nijak zapovězena ani bytovou módní policií, prim tu hraje i nenáročné čištění. Dlouholetá životnost a také fakt, že ratan díky zemi původu skvěle snáší vlhkost, jsou pak skutečnými třešničkami na pomyslném dortu. Ratan se dobře uplatní nejen v bytech, ale i v prostředí typické české pergoly nebo altánu.

Přírodní ratan je materiálem z jihovýchodu Asie, takže můžete mít doma snadno dostupnou exotiku. Na trhu je ovšem velký výběr a snadno můžete ukázat prstem i na ratan umělý, který je pro venkovní využití o něco lepší – odolá totiž povětrnostním vlivům a typickému evropskému chladu, na což není přírodní varianta moc stavěná. Vyplatí se také dát důraz na hliníkovou konstrukci, díky tomu může židle z ratanu vydržet i několik generací…

Je také jistě pravdou, že cena přírodního ratanu je o něco dražší než ta umělá, rozdíl ale není nijak drastický. Mimo materiálu jako takového zde hraje určitou roli i design, za který se pochopitelně také platí. A mimochodem – židle si kupte raději v kompletním setu, včetně stolu a doplňků, protože cena pak bude podstatně atraktivnější. Z ratanu se vyrábí nejen jídelní židle, ale i barové stoličky nebo taburety pro pohodlnější atmosféru podvečera.

Doporučiť inzerát

Email Agent