Úklid po rekonstrukci bytu

Pokud jste někdy rekonstruovali byt nebo jste se měli stěhovat do bytu po rekonstrukci, jistě víte jaké je po řemeslnících uklízet. Většina firem sice na webech uvádí, žepo dokončení prací provádí kompletní úklid, ale realita bývá často odlišná. Úklid po rekonstrukci je z důvodu velké prašnosti prováděných prací poměrně náročný a pokud se rozhodnete ještě provést vlastnoruční čištění koberců nebo sedaček, které plánujete znovu nastěhovat, měli byste se informovat jak čištění správně provést. Suché čištění dokáže odstranit ze sedaček prach, ale neodstraní hluboce usazené nečistoty a roztoče. Rovněž neodstraní ani skvrny, které by pro efekt dokonalé čistoty jistě odstraněny být měly. Pokud tedy stěhujete do nově zrekonstruovaného bytu původní nábytek a koberce, je vhodné využít metodu tzv. mokrého čištění. Mokré čištění nám popsali odborníci z firmy Čištění koberců Praha, která se právě mokrým čištěním zabývá a specializuje se na tuto činnost.

Mokré čištění koberců a čalounění je prováděno speciálními vysavači, odborně nazývanými extraktory. Tyto stroje lze rovněž zapůjčit v půjčovnách čističů koberců, ale je nutné si uvědomit, že prášek který dostanete zdarma je pouze základní a neodstraní veškeré skvrny. Vyplatí se tedy pozvat si profesionální firmu, která je vybavena výkonnými stroji a dostatečným množstvím chemie na různé druhy skvrn.

Nyní k samotnému průběhu mokrého čištění. Dle informací z firmy Čištění koberců Praha je základním měřítkem dobře vyčištěného koberce nejen ve výkonném stroji a účinné chemii, ale především v pracovníkovi, který stroj obsluhuje. Při extrakčním čištění dochází ke tlakovému vpravování čisticí chemie do vlákna koberce nebo čalounění a ihned po kontaktu s vláknem dochází k navázání všech nečistot na čisticí chemii.

Nečistoty jsou navázány díky alkalickým vlastnostem čisticí chemie a směs nečistot s přípravkem je odsávána z čištěné plochy v podstatě okamžitě po nastříknutí. Vlákno se tedy nepromočí zcela, ale zůstává pouze mírně navlhlé. Mokrá metoda čištění koberců a čalounění je nejlepší metodou pro kvalitní hloubkové čištění po rekonstrukcích kompletních i částečných.

Doporučiť inzerát

Email Agent